VIDEO ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: 1η Μέρα των Doodle Fruit Games 2016

Με… φρούτα και ένα παιχνίδι υποδέχεται η Google μέσω του Doodle τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2106 του Ρίο ντε Τζανέιρο στη Βραζιλία.
H Google με αυτόν τον τρόπο λανσάρει τη νέα διαδραστική πλατφόρμα με την οποία θα καλύψει τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2016 οι οποίοι ξεκινάνε επίσημα με την Τελετή Έναρξης η οποία θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό Στάδιο στις 02:00 τα ξημερώματα του Σαββάτου (6/8) (ώρα Ελλάδος).

Η Google δεν θα μπορούσε να μην ασχοληθεί με τη συγκεκριμένη διοργάνωση, εγκαινιάζοντας σήμερα τη σειρά παιχνιδιών «Doodle Fruit Games», δίνοντας τη δυνατότητα στον χρήστη του διαδικτύου να ψυχαγωγηθεί, μαθαίνοντας παράλληλα στοιχεία για τα αθλήματα και την ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων.

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της δημόσιας τηλεόρασης (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2, ΕΡΤ-3) για το τριήμερο.
* Σημειώνεται ότι η διαφορά ώρας της Αθήνας με το Ρίο ντε Τζανέιρο είναι +6 ώρες.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 5/8/2016
22:20 (ΕΡΤ-1): Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΡΙΟ ΝΤΕ ΤΖΑΝΕΪΡΟ – (Εκπομπή)
00:45 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑ – ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ – (Εκπομπή)
01:55 (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Απευθείας μετάδοση)
03:30 (ΕΡΤ-1, ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Απευθείας μετάδοση)
ΣΑΒΒΑΤΟ, 6/8/2016
11:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
13:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25 (ΕΡΤ-3): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ουγγαρία» – (Απευθείας μετάδοση)
16:25 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚOΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)
19:15 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Προκριματικά Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Αυστραλία – Γαλλία» (Απευθείας μετάδοση)
20:25 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-3): ΤΖΟΥΝΤΟ – 48kgr (Γ) & 60 kgr (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
23:10 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
00:10 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ
00:25 (EΡT-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)
00:30 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Κίνα – ΗΠΑ» (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) και (Γ) Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Βραζιλία – Αυστραλία» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Βενεζουέλα – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)
05:10 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Highlights – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β
ΚΥΡΙΑΚΗ, 7/8/2016
06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ουγγαρία) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Κίνα – ΗΠΑ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:35: (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Ελλάδα – Ιαπωνία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:45 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Βενεζουέλα – Σερβία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-3): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
15:40 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
14:25-20:15 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
16:55 – 18:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Αεροβόλο Πιστόλι (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
18:30 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:15 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – 2ος ΓΥΡΟΣ – (Απευθείας μετάδοση)
19:50 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ
20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Βραζιλία – Λιθουανία» – (Απευθείας μετάδοση)
20:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-1): ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοί 52 kg (Γ) 66 kg (A) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Σουηδία – Γερμανία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
22:05 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
23:30 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3μ Συγχρονισμένες Ανδρών – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2) – ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος-3ος Γύρος (Α & Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Σουηδία – Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Ισπανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:15 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 2ος Γύρος (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
02:25 (ΕΡΤ-2): ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Προκριματικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ρωσία – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ – «Νιγηρία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Αργεντινή – Ιράν» – (Απευθείας μετάδοση)
06:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016- ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β